Strüktürel Silikon Cephe Kaplama

Strüktürel Silikon Cephe Kaplama

Kompozit açık oturum cephe kaplama, alüminyum levhalar kullanılarak binaların dış cephesinin kaplanmasıdır. Alüminyum, kolay şekil aldığı için üretimi de uygulaması da fazlaca rahat bir maddedir. öteki cephe kaplama malzemelerine gore çok daha hafifçe olan kompozit panel ile dikey veya yatay şekilde montaj yapımı mümkündür. Kompozit paneller, iki alüminyum arasına yerleştirilmiş polietilen tabakadan oluşmaktadır. Günümüzde cephe kaplamalarında sık tercih edilen bu paneller hem montajı basit aynı zamanda ekonomik olması sebebiyle avantajlıdır. Hafif olmasına rağmen oldukça dayanıklı olan kompozit panellerin bakımı ve temizliği kolaydır. Bir çok renk tercihi yapılabilecek panellerin özel renk ve özel ebatlarda üretilmesi de mümkündür.

Strüktürel Silikonlu Alüminyum
Bu cephe sisteminde dıştan bakıldığında alüminyum profil görülmeyip tümüyle cam görünümü oluşturulmaktadır.
Camlar arasındaki fuganın genişlik ve derinlikleri mimari ve statik gerekliliklere bağlı olarak farklı ebatlarda çözülebilmektedir. İki cam arasındaki fugalarda silikon dolgu veya fitil fuga alternatifleri seçilebilir. İstenildiğinde, modüllerin içine kanat profili uygulaması yapılarak gizli kanat mekanizmaları yerleştirilebilir.
Özel tutucular sayesinde sistem daha ince ve hafif kesitlerle oluşturulabilir. Su tahliyesi ve havalandırma, sistem içerisinde çözülmüş ve test edilmiştir. Hava, su geçirimsizlik ve rüzgar dayanım testleri, ilgili normlara göre yapılmıştır.
Strüktürel silikonlu alüminyum cephe sistemi, cam cephe görünümü sağlayarak geleneksel strüktürel cam cephe sistemine ekonomik bir alternatif oluşturmaktadır.
Strüktürel Silikonlu Alüminyum. Bu cephe sisteminde dıştan bakıldığında alüminyum profil görülmeyip tümüyle cam görünümü oluşturulmaktadır. Camlar arasındaki fuganın genişlik ve derinlikleri mimari ve statik gerekliliklere bağlı olarak farklı ebatlarda çözülebilmektedir.

Not. İstanbul cephe sistemleri firmamızda alikobant cephe giydirme, alikobant nedir, alikobant kaplama, alikobant malzeme, alikobant fiyat listesi, alikobant cephe kaplama, kompozit cephe ve kompozit cephe kaplama m2 fiyatları hakkında detaylı bilgiyi iletişim kanalımızı kulanarak veya sizlere yardımcı olmak için bekleyen temsilcilerimiz arayarak öğrenebilirsiniz.

Sangılarımızla. Yönetim