Alüminyum Cephe Giydirme Sistemleri

Alüminyum Cephe Giydirme

İstanbul Cephe Sistemleri alüminyum'un sektöründe 50 yılı aşkın tasarım tecrübesi ile oluşturulan ve bir çok prestijli binada yerini alan Cephe Sistemleri uygulamacılarına bir çok alternatif sunuyor;
    Silikon Cephe
    Kenetli Silikon Cephe
    Kapaklı Cephe
    Yarı Kapaklı Cephe
    Işıklık Sistemi
     Bu sistemlerin yanı sıra tamamlayıcı olarak güneşkırıcı profiller, cephe kaplama (kompozit, kompakt laminat, granit) profilleri ile farklı ihtiyaçlara eksiksiz çözümler sunabilmekteyiz.

Teknik DetaylarAlünimyum Cephe Sistemlerimizde ortak olarak, farklı et kalınlıklarında, istendiğinde kondens kanallı alüminyum ana düşey taşıyıcılar, bindirmeli yada hemyüz bağlantı imkanı veren farklı tipte yatay taşıyıcı profiller, yatay taşıyıcılar için istendiğinde kertmesiz kullanım imkanı veren plastik bitim parçaları, yatay bağlantılarda klasik yada kırlangıç bağlantı elemanı alternatifleri, ile taşıyıcı ızgara teşkilinde bir çok alternatif sunulmaktadır.
Tamamen cam görünümü istendiğinde silikon cephe sistemler tercih edilir. Bu sistemde cam kasetler arasında ince (16mm) fuga boşlukları bulunur ve dışarıdan alüminyum görülmez.
Alüminyum düşey ve yatay taşıyıcı profillerle alt konstrüksiyon oluşturulur. Alt konstrüksiyon oluşturulmasında alüninyum Cephe Sistemleri bir çok alternatif sunar. Camların oturtulmasında önce kaset profilleri sistem detaylarına göre kasa haline getirilir ardındından ısıcamlar fabrika ortamında özel testlere tabi tutularak mesafe belirleyici bant ve bonding silikonu ile yapıştırılır. Bu işleme Bonding denir ve kaset tamamlanmış olur. Kasetler taşıyıcı konstrüksiyon üzerine şantiye ortamında kaset bağlantı takozları ile sabitlenir.
Strüktürel silikon cephenin spandrel bölgeleri alüminyum kompozit levhadan yada kompakt laminantdan panel yapılabileceği gibi film kaplı ısıcam paneller veya film kaplı tek camdan oluşan arkası ısı yalıtımlı paneller de yapılabilir.
Dışa açılan gizli kanatlar dışarıdan asla fark edilmez. Kasetler arasında yalıtım için epdm fitiller kullanıldığından silikon uygulanmasına gerek yoktur. Alüminyum Cephe Sistemlerinde yalıtım açısından farklı alternatifte kaset ve epdm fitiller bulunur.

Kenetli Silikon Cephe
     Tamamen cam görünümü istendiğinde F50KS kenetli silikon cephe sistemler tercih edilir. Ancak F50KS kenetli silikon cephe sisteminde ısıcam çıtaları yapısal olarak kenetleme boşluklarına sahiptir ve bu boşluklardan alt konstrüksiyona bağlandıkları için kaset profiline ve bonding işlemine gerek duyulmaz. Alt konstrüksiyon oluşturulmasında Euro Comfort F50 Cephe Sistemleri bir çok alternatif sunar.
Açılır kanat kullanılmak istendiğinde kaset profillerinin kullanımına gerek duyulur. Kaset profilleri dışarıdan görülmez. Fuga boşlukları sabit ve açılır paneller arasında her yerde 20mm'dir. Fuga boşluğunun doldurulmasında kuru ve ıslak camlama imkanı veren 3 farklı detay çözümü bulunur. Islak camlamada silikon derz dolguya imkan veren silikon fitiller bulunur. (Klasik silikon cephe sistemlerinde camlar kaset profillerine bonding işlemi ile tutturulur ve hazırlanan kasetler alt konstrüksiyona bağlantı takozları ile sabitlenir. )

Kapaklı Cephe
Dışarıdan bakıldığında 50mm genişliğinde alüminyum kapaklar görülür. İsteğe göre yatay ve düşeyde farklı kapaklar seçilebilir. Kapaklı cephelerin silikon cephelerden farkı cam panellerin dışarıdan baskı profilleriyle mekanik olarak sabitlenmesidir. Kapaklar bu baskı profilleri üzerine geçirilir. Alt konstrüksiyon oluşturulmasında İstanbul Alüminyum Cephe Sistemleri bir çok alternatif sunar.
Bu sistemde modüllerden istenilenlere, dışa yada içe açılan gizli kanatların montajı yapılır. Dışa açılan kanatlara dışarıdan bakıldığında açılır modüller fark edilmez. Makaslı kullanım tercih etmeyenler için doğrama kasa ve kanat profilleri kullanarak normal yada çift açılım alternatifleri entegre edilebilir. Açılı cepheler için fitil ve taşıyıcılarda farklı alternatifler de mevcuttur.

Yarı Kapaklı Cephe
Kapaklı cepheyle aynı prensipte yapılır. Tek yönde doğrusal çizgiler (yalnız düşey veya yalnız yatayda kapak) yapıya görsel zenginlik katar ve farklı bir estetik görüntü elde edilir. Kapak olmayan doğrultuda fuga yerlerinde epdm fitiller kullanılır.
Kapaklı doğrultuda badem kapak kullanımı yaygındır ancak diğer kapak çeşitleri de mevcuttur. Bu kapaklara uygun pvc kapaklar da mevcuttur. Dışa açılan kanatlara dışarıdan bakıldığında açılır modüller fark edilmez. Camlar dışarıdan görünmeyen tırnaklarla desteklenebilir.